Menu

پانل بتنی نما

brutal Beton Article

ARTICLE

پانل بتنی نما

با پیشرفت صنعت ساختمان سازی و تکمیل دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان‌ها، استفاده از متریال‌ها و مصالح ساختمانی جدید اهمیت زیادی پیدا کرده است. بتن به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی شناخته می‌شود که تا به امروز در اکثر ساختمان‌ها در مکان های مختلفی مثل پانل بتنی سقفی مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما نحوه استفاده از بتن در قدیم متفاوت از امروزه بوده است. پنل بتنی و پنل بتن اکسپوز که از بتن ساخته شده است، به منظور تکمیل دکوراسیون داخلی و یا نمای خارجی یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنل بتنی و پنل بتن اکسپوز تفاوت‌های بسیار زیادی با دیگر مصالح ساختمانی دارد و همین موضوع استفاده از این پانل‌ها را محبوب‌تر کرده است. با توجه به اهمیت این پانل‌ها در ساختمان‌سازی در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد پانل بتنی نما، ویژگی‌های ظاهری و قیمت آن صحبت کنیم.پنل بتنی چیست؟

همانطور که می‌دانید، بتن و پنل بتن اکسپوز از جمله مصالح ساختمانی پرکاربرد برای ساختمان‌سازی شناخته می‌شود. از قدیم تا به امروز، از بتن برای ساخت بخش‌های مختلف ساختمان و یا تکمیل این بخش‌ها استفاده می‌شد؛ اما امروزه نحوه استفاده از بتن کمی‌متفاوت شده است. پنل بتنی دقیقا همان تفاوتی است که میان استفاده از بتن در قدیم و حال وجود دارد.

پانل‌های بتنی  و پنل بتن اکسپوز در گروه زیباترین پانل‌ها یا تایل‌های موجود در بازار قرار می‌گیرند. سرامیک‌ها و دیوارپوش‌هایی که در بازار وجود دارند را مشاهده کرده‌اید؟ تایل‌ها یا سرامیک‌ها، محصولات از پیش ساخته شده هستند که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند. پانل‌های بتنی نیز مانند سرامیک‌ها در کارخانه ساخته می‌شوند و در سایزها و طرح‌های مختلف به بازار کشور ایران عرضه خواهند شد.

پانل بتنی مانند پانل بتنی دکوراتیو به دلیل اینکه می‌تواند در کارخانه ساخته شود، بسیار باکیفیت‌تر است. سطح آن کاملا صاف و صیقلی بوده و زیبایی خاصی دارد. به همین خاطر، این پانل‌ها را می‌توان در هر یک از بخش‌های ساختمان اعم از نمای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار داد.


انواع بتن نما

حالا که دانستید بتن اکسپوز چیست، خوب است بدانید کدهای زیر، چهار دسته اصلی از بتن اکسپوز یا بتن نمای اکسپوز را تعریف می‌کنند:

SB1: بتن نمای اکسپوزی است که برای نیازهای سطح پایین دیوارهای زیرزمین یا مناطقی که عمدتاً کاربری تجاری دارند طراحی شده است.
SB2: این نوع بتن نما، نوعی بتن نمای اکسپوز محسوب می‌شود که برای الزامات معمولی مانند راه‌پله‌ها یا دیوارهای حائل کافی است.
SB3:  مربوط به بتن نمای اکسپوز با الزامات خاص است. این نوع اجرای نمای بتن اکسپوز معمولا برای نماها در ساخت‌وساز ساختمان استفاده می‌شود.
SB4: این نوع بتن اکسپوز نما برای الزامات بالا است. بدین معنا که از آن برای نمای ساختمان بتن اکسپوز که سطح بسیار بالایی دارد استفاه می‌شود.

گروه‌های تعریف شده فوق در جواب سوال «انواع بتن اکسپوز » شرح و بسط داده می‌شوند. بتن اکسپوز نمای ساختمان و پنل بتن اکسپوز را می‌توان برای ارزیابی کیفیت بتن اکسپوز در طول برنامه‌ریزی، اجرا و پذیرش نمای بتن اکسپوز استفاده کرد. اگر می‌خواهید نمای بتنی اکسپوز را برای ساختمان خود استفاده کنید، مطمئن شوید که نوع بتن اکسپوز نما در قسمت‌های مختلف ساختمان، در قرارداد شما مشخص شود. در غیر این صورت، ممکن است در اجرای نمای بتن اکسپوز دچار مشکلات حقوقی شوید و در انتها هم نمای بتن اکسپوزی که می‌خواهید به دست نیاید.
هنگام استفاده از بتن نمای اکسپوز، علاوه بر پاسخ به این سوال که نوع و مشخصات دقیق بتن اکسپوز، باید به ساختار پوسته قالب بتن، انتخاب مواد و رنگ‌آمیزی، تکمیل سطح بتن، قیمت اجرای بتن اکسپوز در نما، قیمت بتن اکسپوز کف، شیوه خرید بتن اکسپوز و شکل نهایی نمای ساختمان بتن اکسپوز توجه داشته باشید.


بتن اکسپوز نما

 ابتدا بتن اکسپوز نمای ساختمان مورد نظر را با قالب مورد نظر ساخت، تا مشخص شود که قیمت بتن اکسپوز نمای تولید شده چقدر می‌شود و آیا به صرف هست یا نه. با متراکم‌کردن بتن در داخل قالب می‌توان از ایجاد ترک در نمای بتن اکسپوز جلوگیری کرد. همان‌طور که گفتیم، پوسته قالب بر طراحی سطح بتن اکسپوز نما تأثیر زیادی می‌گذارد. علاوه بر قالب‌های چوبی و پانل‌های چوبی، می‌توان برای ساخت و طراحی سطحی بتن اکسپوز نما، از ماتریس‌ها استفاده کرد. استفاده از ماتریس برای ساخت همه انواع و کیفیت‌های بتن اکسپوز نما مناسب است. حتی برای بهترین کیفیت‌های نمای ساختمان بتن اکسپوز و بدون توجه به این‌که کاربرد بتن اکسپوز چیست می‌توان از ماتریکس استفاده کرد.


مزایای بتن اکسپوز نما


مقدار ملات باید در ترکیب بتن اکسپوز نمای ساختمان به اندازه کافی بالا باشد.
محتوای سیمان بتن اکسپوز نمای ساختمان باید  ≥ 300 کیلوگرم بر متر‌مکعب باشد.
نسبت آب به سیمان در بتن اکسپوز نمای ساختمان  باید ≤ 0.55 باشد.
با در نظر گرفتن این‌که ترکیبات بتن اکسپوز چیست، قوام مناسب بتن اکسپوز نمای ساختمان را می‌توان با استفاده از افزودن یک مایع مناسب به بتن نمای اکسپوز به دست آورد. برای این‌که رنگ بتن تغییر نکند، نباید از آب باقیمانده یا بتن نمای اکسپوز باقی‌مانده در سری قبلی، دوباره استفاده شود. این‌کار با کاهش کیفیت از قیمت اجرای بتن اکسپوز و قیمت بتن اکسپوز کف می‌کاهد و نمای ساختمان بتن اکسپوز را زشت می‌کند. کاربرد بتن اکسپوز تحت تاثیر مقدار آب اضافه شده قرار دارد که بر قیمت بتن اکسپوز نما و قیمت بتن اکسپوز کف هم تاثیر می‌گذارد.کاربرد پانل بتنی

پنل بتنی به دلیل اینکه در رنگ‌ها، طرح‌ها و سایزهای مختلفی طراحی و تولید می‌شود، می‌تواند کاربردهای متنوعی نیز داشته باشد. کاربردهای مختلف پانل بتنی نما، این اجازه را به افراد معمار و طراحان داخلی ساختمان‌ها می‌دهند تا بتوانند از این پانل‌های مقاوم برای هر یک از بخش‌های ساختمان استفاده کنند. به طور کلی، کاربردهای پنل بتنی موجود در بازار به دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.


پانل بتنی نمای بیرونی

پانل بتنی نما یا همان پانل اکسپوز، یکی از انواع پانل‌هایی است که به منظور پوشاندن دیوار بیرونی یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد پنل بتنی بیشتر برای نماسازی ساختمان است. به همین خاطر، این پانل‌ها در حال حاضر در بسیاری از ساختمان‌ها قابل مشاهده هستند. کیفیت بالا، مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف، زیبایی منحصر به فرد از جمله مزیت‌های پانل بتنی نما هستند که باعث پرکاربرد شدن این پانل‌ها شده‌اند.


پنل بتنی برای دکوراسیون داخلی

اگرچه در بسیاری از موارد، پنل بتنی برای نمای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما پانل بتنی نما نیز می‌تواند به عنوان دیوارپوش در ساختمان و خانه نیز مورد استفاده قرار گیرد. پانل‌های بتنی به دلیل داشتن طرح‌های متنوع، فضای زیبایی را به داخل خانه می‌دهند. بنابراین، گزینه‌ای منحصر به فرد برای طراحی داخلی فضاهای مدرن و کلاسیک شناخته می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت دیوارپوش این صفحه را مطالعه کنید.


استفاده از پنل بتنی و مزیت های آن

در حال حاضر، فروش پانل بتنی نما در کشور ایران بسیار رواج پیدا کرده است. همین موضوع اهمیت اطلاع از مزیت‌ها و خصوصیات پانل بتنی نما را پررنگ‌تر می‌کند. به طور کلی، اولین دلیل برای محبوبیت این پانل‌ها، به کار رفتن بتن به عنوان یک متریال قدیمی‌در آن است؛ اما دلایل مختلف دیگری نیز وجود دارند که باعث محبوب‌تر شدن استفاده از پانل بتن نما شده‌اند که عبارتند از:


زیبایی منحصر به فرد این پنل‌ها

پانل بتنی نما، در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی قابل تهیه است. زیبایی منحصر به فرد، سادگی در طرح، امکان سفارش سه‌بعدی پانل بتن نما و همچنین صاف و صیقلی بودن سطح روی این پانل‌ها، سبب محبوبیت آن‌ها شده است. واقعیت این است که این پانل‌ها از سرامیک‌های نمای هیچ کمی‌ندارند و به راحتی می‌توانند جایگزین آن‌ها شوند. به خصوص اینکه شاید در برخی از موارد، مزیت‌های بیشتری نسبت به سرامیک‌های نما داشته باشند.
کیفیت بالا و دوام بسیار خوب

پانل بتنی نما از همان ابتدا در یک کارخانه ساخته می‌شود. تمامی‌مراحل ساخت پانل بتنی نما زیر نظر افراد متخصص و باتجربه انجام می‌شوند. همچنین، کیفیت پنل بتنی به طور دقیق توسط دستگاه‌ها بررسی می‌شوند. این کنترل کیفی نشان می‌دهد که آیا پنل بتنی می‌تواند گزینه خوبی برای ساختمان‌سازی باشد یا خیر!

از پیش ساخته شدن پنل بتنی و همچنین، کنترل کیفی آن سبب شده است که این پانل‌ها باکیفیت بالا و طول‌عمر بسیار زیاد طراحی و عرضه شوند. به همین خاطر، استفاده از این پانل‌ها در نمای خارجی و حتی دکوراسیون داخلی، صرفه اقتصادی زیادی دارد.


تنوع در طرح و مدل

پانل بتنی نما در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی می‌شود. به همین خاطر، همه افراد می‌توانند بر اساس سبک طراحی نمای مد نظر خودشان، اقدام به خرید این محصولات کنند. همچنین، امکان سفارشی سازی پنل بتنی بر اساس نظر مشتری وجود دارد.


امکان پیاده‌سازی با قیمت مناسب

پانل بتنی نما از جمله متریال‌های باکیفیت و با قیمت مناسب است که با هر بودجه‌ای می‌توان آن را خریداری نمود. افرادی که به دنبال یک سری مصالح باکیفیت و با طول‌عمر بالا برای ساخت نمای خارجی هستند، می‌توانند اقدام به خرید پانل‌های بتنی نما کنند. البته این پانل‌ها به دلیل داشتن تنوع بالا در طرح و مدل، قیمت‌های متنوعی نیز دارند و ای موضوع نیز دست افراد را برای خرید مدل‌های مختلف پنل بتنی نما باز گذاشته است.


داشتن مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف

قطعا یکی از مهم‌ترین معیارها برای خرید متریال‌ها جهت استفاده در نمای خارجی، وجود مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف است. چون این متریال‌ها باید در مقابل حرارت خورشید، بارش باران و برف، مقاومت خوبی از خودشان نشان دهند. همچنین، آن‌ها باید در برابر تغییرات دمایی نیز بسیار مقاوم باشند. نما بتنی به دلیل داشتن تمامی‌ویژگی‌های ذکر شده، می‌تواند گزینه خوبی برای ساخت نمای بیرونی ساختمان باشد.


قابل شستشو و نگهداری ساده

پانل‌های بتنی می‌توانند به راحتی تمیز شوند و نگهداری آن‌ها نیز ساده است. به همین خاطر، می‌توانند هم در نمای خارجی و هم در دکوراسیون داخلی استفاده گردند.


امکان سفارش در سایزهای مختلف

پانل بتنی نما مانند سرامیک‌ها و کفپوش‌های ساختمان، می‌تواند در سایزهای مختلف سفارش داده شود. مشتریان بر اساس نیاز و کاربرد خودشان، امکان سفارشی سازی و یا خرید پانل‌های بتنی در سایزهای مختلف را دارند.

برای اطلاع بیشتر از پنل بتنی به صفحه پنل gfrc مراجعه کنید.


پنل بتنی قیمت و خرید آن

قطعا یکی از عوامل تاثیرگذار برای انتخاب مصالح ساختمانی جهت نماسازی ساختمان، قیمت خرید مصالح است. پانل بتنی مانند پانل بتنی دیوار یکی از انواع مصالح ساختمانی موجود در بازار است که امکان خرید آن با بودجه‌های مختلف وجود دارد. بدیهی است که قیمت تمام شده خرید پنل بتنی بر اساس تعداد پانل‌ها تعیین می‌شود.

قیمت خرید پانل بتنی نما بر اساس سایز پنل بتنی، کیفیت پنل و عوامل مختلفی تعیین می‌شود. لازم است که افراد برای اطلاع دقیق از قیمت خرید پانل بتنی به فروشگاه‌های مصالح ساختمانی مراجعه کنند و قیمت مدل‌های مختلف این پانل‌ها را بررسی نمایند. خوشبختانه، با توجه به تنوع بالای پنل‌های بتنی موجود در بازار، امکان خرید این پنل‌ها با قیمت‌های متنوع نیز وجود دارد.
نصب پانل‌های بتنی


نصب پنل های بتنی دکوراتیو و پنل بتن اکسپوز در سریع‌ترین زمان ممکن قابل انجام است. این پانل‌ها مثل پنل بتنی پیش ساخته می‌توانند به صورت خشک نیز در ساختمان اجرا شوند و این موضوع نیز یکی از مزیت‌های خرید پانل‌های بتنی است. نصب پانل‌های بتنی باید با توجه به شرایط ساختمان و نوع پانل‌های بتنی خریداری شده صورت گیرد.

به غیر از اینکه باید به کیفیت، طرح و مدل پانل بتنی نما توجه داشت، نصب پانل‌های بتنی و پنل بتن اکسپوز نیز باید توسط متخصص این کار انجام شود. در حال حاضر، شرکت‌های مختلفی در زمینه خدمات نصب پنل بتنی فعال‌اند و می‌توانند به تمامی‌افراد برای نصب پانل بتنی نما کمک کنند. لازم به توضیح است که اگر کار نصب پانل‌های بتنی بدون تخصص و با دقت کم انجام شود، امکان بروز هر مشکلی وجود دارد. همچنین، ممکن است پانل‌های بتنی با زیبایی و نظم زیادی کنار هم چیده نشوند.

معمولا شرکت‌هایی که اقدام به فروش پنل بتنی می‌کنند، خدمات نصب پانل بتنی نما را نیز ارائه کنند. بدین منظور می‌توانید از این شرکت‌ها کمک بگیرید و یا در صورت نیاز از شرکت‌ها و یا افراد متخصص در زمینه نصب انواع پانل‌های بتنی کمک دریافت کنید.

پنل بتن حجمی

 از همان زمان ورود پنل بتن به کشور ایران، بسیاری از ساختمان‌ها با کمک این نوع پنل‌های پیش ساخته، طراحی و ساخته شدند. ابتدا کاربرد پنل بتن حجمی برای ساخت نما بود؛ اما کم کم این پنل‌ها جای خودشان را در ساختمان سازی تثبیت کردند و در حال حاضر، به عنوان یکی از محصولات رایج در ساخت ساختمان و نماسازی شناخته می‌شوند. تنوع در پنل‌های بتنی باعث شده تا همه افراد بتوانند بر اساس نیاز خودشان، از این پنل‌ها استفاده کنند. با ما همراه باشید تا شما را با پنل بتن حجمی، به عنوان یکی از حجیم‌ترین پنل‌های پیش ساخته آشنا کنیم.

 قبل از اینکه بخواهیم در مورد پنل بتن حجمی صحبت کنیم، اجازه دهید تا در مورد بتن اکسپوز حرف بزنیم. بتن اکسپوز یک ترکیب از بتن و پلیمرهای سخت‌کننده است که می‌تواند برای ساخت ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بتن اکسپوز به‌واسطه داشتن مقاومت بالا در برابر شرایط جوی، مواد شیمیایی، ضربه و وزن‌های سنگین می‌تواند برای هر محیطی مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر امکان اجرای بتن اکسپوز به‌صورت درجا و یا با کمک پنل‌های پیش ساخته وجود دارد. بتن اکسپوز درجا در محل پروژه و بدون درز نصب می‌شود؛ اما پنل‌های بتن اکسپوز می‌توانند به‌صورت پیش ساخته در محل مورد استفاده قرار گیرند.

 آشنایی با پنل بتن حجمی

 پنل بتنی، جزء محصولات پیش ساخته‌ای است که در کارخانه‌ها و کارگاه‌های مختلف به‌صورت پیش ساخته تولید می‌شود. در واقع این پنل‌ها مانند سرامیک‌ها و کاشی‌هایی هستند که دارای ابعاد و ضخامت مشخصی‌اند و می‌توانند در هر محلی نصب شوند. پس همینجا می‌توانید متوجه شوید که ضخامت پنل‌های بتنی با هم متفاوت است و می‌توان این پنل‌ها را نیز در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی طراحی و تولید کرد. پنل بتن حجمی، یکی از انواع پنل‌های بتنی است که می‌تواند کاربردهای بسیار زیادی در صنعت ساختمان‌سازی داشته باشد. این پنل همانطور که از نامش مشخص است، به‌صورت حجمی تولید شده است. یعنی اینکه حجم زیادی دارد و ضخامت آن نیز زیاد است. گاهی اوقات استفاده از پنل‌هایی که ضخامت پایینی دارند برای یک مکان فایده‌ای ندارد. در چنین شرایطی می‌توانید از پنل بتن حجمی استفاده کرد.برای مصالعه بیشتر به مطالعه بتن اکسپوز درجا بپردازید.

 انواع پانل بتن حجمی

 پنل بتنی حجمی توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی در حال تولید است. همین موضوع باعث شده تا تنوع در این محصولات نیز در بازار کشور ایران زیاد باشد. انواع پنل بتنی حجمی بر اساس رنگ، سایز و ابعاد متفاوت است. به طوری که حتی شرکت‌ها و افرادی که قصد طراحی دکوراسیون داخلی را دارند، می‌توانند این پنل‌ها را بر اساس نیاز خودشان نیز سفارشی‎سازی کنند. تنوع در پنل بتن حجمی باعث شده تا به‌راحتی نتوانیم آن‌ها را به چند دسته مختلف تقسیم‌بندی کنیم. البته از نظر ظاهر می‌توانیم بگوییم که این محصولات به دو شکل مکعب مستطیل و مکعب مربع تقسیم‌بندی می‌شوند. در مواقعی که نیاز به استفاده از پنل بتن حجمی خاص باشد، می‌توان از مکعب مستطیل‌ها استفاده کرد؛ در غیر این صورت امکان استفاده از مکعب مربع نیز وجود دارد. پنل بتنی حجمی امکان ساخت به‌صورت ساده و یا طرح‌دار وجود دارد. در مواردی که نیاز به اجرای پنل‌های بتنی با طراحی خاص و منحصر به فرد باشد، می‌توان از مدل‌های طرح‌دار استفاده کرد که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند؛ اما در صورتی که ساده بودن آن‌ها در اولویت باشد، می‌توان از پنل‌های بتن حجمی استفاده نمود.

کاربرد پنل بتن حجمی

 پنل بتن حجمی معمولا در مواقعی که نیاز به اجرای پنل‌های بتنی سنگین بدون دیوار است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع به‌دلیل اینکه ضخامت این پنل‌ها زیاد است، امکان نصب و تثبیت آن‌ها روی دیوار و یا حتی سقف وجود ندارد. معمولا در شرایطی خاصی از پنل‌های بتنی حجمی استفاده می‌کنند. ضخامت بالای پنل‌های بتنی حجمی می‌تواند باعث شود تا بتوان این پنل‌ها را به‌عنوان تکیه گاه در یک محیط نیز مورد استفاده قرار داد. بنابراین، در مواقعی که نیاز به اجرای دیوار ساختمان بدون نیاز به آجرچینی باشد، می‌توان از پنل بتن حجمی استفاده کرد. 

 قیمت پنل بتن حجمی

 یکی از عواملی که باعث تغییر قیمت پنل‌های بتنی موجود در بازار شده است، ابعاد و اندازه‌های متفاوت هر یک از این بتن‌ها است. به همین خاطر می‌توانیم به راحتی بگوییم که قیمت پنل بتنی حجمی نسبت به پنل‌هایی که ضخامت پایینی دارند، بیشتر است. البته به دلیل اینکه تعریف خاصی برای ابعاد و اندازه‌های پنل بتن حجمی نداریم، نمی‌توانیم بگوییم که قیمت پنل‌های بتن حجمی چقدر است. به خصوص اینکه امکان سفارش این پنل‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف نیز وجود دارد.

مطلب پیشنهادی: پنل جی اف آر سی

هزینه پنل بتن حجمی

 پنل بتن حجمی از نظر اقتصادی می‌تواند بسیار به‌صرفه‌تر از مصالح ساختمانی دیگر باشد. به طور کلی، بتن اکسپوز به‌واسطه داشتن خصوصیات مکانیکی فوق‌العاده توانسته به یکی از محصولات باکیفیت و معتبر تبدیل شود. به طوری که می‌توانید با خیالی راحت این پنل‌های بتنی را سفارش داده و مورد استفاده قرار دهید. حتی در محیط‌های بیرونی نیز امکان استفاده از این پنل‌های بتنی پیش ساخته وجود دارد. پنل بتن حجمی به‌واسطه داشتن حجم بالا، نسبت به پنل‌های کوچک و با ضخامت پایین قیمت بالاتری دارد؛ اما به دلیل اینکه با استفاده از این پنل‌ها تا حد زیادی می‌توانیم از مصرف مصالح ساختمانی دیگر صرفه‌جویی کنیم، به راحتی می‌توان گفت که استفاده از این پنل‌ها صرفه اقتصادی نیز دارد. به خصوص اینکه آن‌ها به مرور زمان دچار تغییر شکل و تغییر رنگ نمی‌شوند و می‌توانند عمر مفید بسیار زیاد و طولانی داشته باشند. 

پنل بتن حجمی یکی از انواع پنل‌های بتنی است که می‌تواند کیفیت بالایی داشته باشد و برای محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اگر هدف شما این است که از پنل‌های بتنی باکیفیت استفاده کنید، می‌توانید همین حالا اقدام به خرید پنل‌های بتنی حجمی کنید که نیازی به اجرا روی دیوار و یا سقف ندارند و خودشان می‌توانند به تنهایی یک تکیه‌گاه عالی باشند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پنل‌ها نیز می‌توانید با کارشناسان فروشگاه‌های فروش این محصولات در ارتباط باشید.


 پانل بتنی نما چیست؟ 

 نماسازی یک ساختمان می‌تواند اهمیت بسیار زیادی را به همراه داشته باشد؛ چرا که یک ساختمان بدون نما، عملا زیبایی خاصی در طول شب و روز نخواهد داشت و فقط یک ساختمان خام است. روش‌های مختلفی برای نماسازی وجود دارند؛ اما در سال‌های اخیر به دلیل مزایای استفاده از پانل بتنی نما، استفاده از نما بتنی رواج بسیار بیشتری پیدا کرده است. به طوری که در اکثر ساختمان‌های امروزی شاهد به کار رفتن نمای بتنی اکسپوز هستیم. با ما همراه باشید تا بیشتر با نما بتنی و مزایای اجرای آن در ساختمان‌ها آشنا شوید. 

 پانل بتنی نما، یکی از انواع پانل‌های پیش ساخته بتن اکسپوز است که می‌تواند برای ساخت نمای اکسپوز مورد استفاده قرار گیرد. این پانل‌های بتنی ظاهر بسیار جذابی دارند و برای نماسازی فوق‌العاده هستند. فرآیند ساخت بتن اکسپوز نما و متریال‌های پانل بتنی نما باعث شده تا نمای بتنی اکسپوز به یکی از مقاوم‌ترین انواع روش‌های نماسازی تبدیل شود. نمای بتن اکسپوز می‌تواند برای ساختمان‌های لاکچری و لوکس گزینه خوبی محسوب شود. به خصوص اینکه امکان اجرای نمای بتنی اکسپوز با طرح و رنگ‌های مختلف وجود دارد. فقط کافیست که پانل بتنی نما با طرح دلخواه انتخاب شود و برای نماسازی مورد استفاده قرار گیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه قیمت بتن اکسپوز بپردازید.

 مزایای نمای بتن اکسپوز

 استفاده از نمای بتن اکسپوز می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که قطعا مهم‌ترین آن مقاومت بالای پانل بتنی نما است. استفاده از نمای بتنی اکسپوز باعث حفظ زیبایی ساختمان‌ها می‌شود و نمای آن‌ها را فوق‌العاده زیباتر خواهد کرد. از جمله مزایای استفاده از بتن اکسپوز نما عبارتند از: 

 مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی 

 بتن نما مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی از خود نشان می‌دهد. همین موضوع باعث شده تا نمای بتن اکسپوز بتواند تا سال‌ها بدون تغییر رنگ و ظاهر در یک ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. اجرای پانل بتنی نما، برای محیط‌های پر باران مانند شمال کشور نیز توصیه می‌شود. به خصوص اینکه بتن اکسپوز نما می‌تواند در برابر باران‌های اسیدی نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهد. حتی در محیط‌هایی که اختلاف دما در بازه‌های زمانی روز زیاد است، استفاده از نمای بتن اکسپوز می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد؛ چون بتن نما به هیچ وجه در اثر اختلاف دما دچار خرابی نمی‌شود.

 عدم تغییر رنگ در اثر گذر زمان

 بتن نما در اثر گذر زمان و قرار گرفتن در معرض باد، باران، برف و ... دچار تغییر رنگ نمی‌شود. فرقی نمی‌کند که بتن اکسپوز نما را با چه رنگ‌بندی سفارش داده‌اید، مهم این است که مطمئن باشید در اثر گذر زمان پانل بتنی نما تغییر نمی‌کند و می‌تواند همان زیبایی اولیه خودش را داشته باشد.

 امکان اجرا نما بتنی اکسپوز در طرح‌ها و مدل‌های مختلف

 نمای بتنی اکسپوز می‌تواند با طرح‌ها و مدل‌های مختلفی اجرا شود. برخلاف باور بسیاری از مردم که پانل بتنی نما فقط به صورت ساده طراحی می‌شود، می‌توانیم بگوییم که پنل‌های بتن نما جزء متنوع‌ترین پانل‌های پیش ساخته موجود در بازار محسوب می‌شوند. بنابراین، امکان اجرای نمای اکسپوز در طرح‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارد. 

 صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی

 بتن اکسپوز نما می‌تواند برای صرفه جویی در هزینه نیز گزینه خوبی باشد. نمای بتن اکسپوز با قیمت پایینی قابل خریداری است و نصب بتن نما نیز با قیمت مناسبی انجام می‌شود. از طرفی نیروی کار زیادی نیز برای اجرای بتن اکسپوز نما مورد نیاز نیست و این موضوع در کاهش هزینه‌های اجرای نما بتنی موثر است. موضوع دیگر اینکه نمای بتن اکسپوز مقاومت خوبی در برابر انتقال حرارت دارد و می‌تواند در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کند. به همین خاطر، می‌توان بتن اکسپوز نما را به عنوان یک راه حل برای کنترل میزان مصرف انرژی در خانه‌های مسکونی و ساختمان‌های تجاری مورد استفاده قرار داد. 

مطلب پیشنهادی: قیمت بتن ریزی

 قیمت بتن اکسپوز نما

 قیمت بتن اکسپوز نما بر اساس عوامل بسیار متنوعی محاسبه می‌شود. قیمت پانل بتنی نما که برای اجرای نما بتنی اکسپوز مورد استفاده قرار می‌گیرد، بر اساس طرح، رنگ و ابعاد محاسبه می‌شود. هر چقدر تعداد بتن اکسپوز نما مورد نیاز بیشتر باشد، قیمت اجرا نیز بالاتر می‌رود. به طور کلی، برای استعلام قیمت نما بتنی هیچ راهی بهتر از نیست که با شرکت‌های اجراکننده این نماها در ساختمان‌های مسکونی و تجاری ارتباط بگیرید. در این صورت بر اساس شرایط ساختمان، اجرای بتن نما به شما اعلام می‌شود و می‌توانید بر اساس آن، برنامه‌ریزی درستی جهت انتخاب نمای اکسپوز داشته باشید. در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت بسیار زیادی در زمینه تولید نمای اکسپوز بوده‌ایم. به طوری که در حال حاضر، امکان تولید پنل نمای اکسپوز در طرح‌ها و ابعاد مختلف فراهم شده است. این موضوع ایجاب می‌کند که در هنگام خرید پنل نما بتنی، به ظاهر و ترکیب طرح‌های موجود در فروشگاه‌های اینترنتی توجه داشته باشید. نمای بتنی اکسپوز می‌تواند برای هر ساختمانی فوق‌العاده باشد. به شرطی که بر اساس سبک دکوراسیون ساختمان نما بتنی را انتخاب کنید.به اشتراک بگذارید

گالری

نظر شما ارزشمند است:

دیگاه شما درباره این محصول چیست؟

شما میتوانید در این بخش تجربیات و تظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

تجربه نظر کاربران: